НАРОДНА САМООБОРОНА
ГОЛОВНА | Р о з д і л XII КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ - Форум МІЙ | Вход
 
НОВІ ПОВІДОМЛЕННЯ · УЧАСНИКИ · Правила форуму · ПОШУК · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Шарик  
Форум » ФОРУМ » Пишем Конституцію України разом » Р о з д і л XII КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
Р о з д і л XII КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
ШарикДата: Сб, 21.04.2007, 07:51 | Сообщение # 1
гетьман
Группа: Администраторы
Сообщений: 43
Репутация: 0
Статус: Offline
Р о з д і л XII

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ

Стаття 147. Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні.
Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України.
Стаття 148. Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів Конституційного Суду України.
Президент України, Верховна Рада України та з'їзд суддів України призначають по шість суддів Конституційного Суду України.
Суддею Конституційного Суду України може бути громадянин України, який на день призначення досяг сорока років, має вищу юридичну освіту і стаж роботи за фахом не менш як десять років, проживає в Україні протягом останніх двадцяти років та володіє державною мовою.
Суддя Конституційного Суду України призначається на дев'ять років без права бути призначеним на повторний строк.
Голова Конституційного Суду України обирається на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України зі складу суддів Конституційного Суду України шляхом таємного голосування лише на один трирічний строк.
Стаття 149. На суддів Конституційного Суду України поширюються гарантії незалежності та недоторканності, підстави щодо звільнення з посади, передбачені статтею 126 цієї Конституції, та вимоги щодо несумісності, визначені в частині другій статті 127 цієї Конституції.
Стаття 150. До повноважень Конституційного Суду України належить:
1) вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність):
законів та інших правових актів Верховної Ради України;
( Офіційне тлумачення положень абзацу другого пункту 1 частини першої статті 150 див. в Рішенні Конституційного Суду N 7-рп/2002 ( v007p710-02 ) від 27.03.2002 )
актів Президента України; ( Офіційне тлумачення положень абзацу третього пункту 1 частини першої статті 150 див. в Рішенні Конституційного Суду N 7-рп/2002 ( v007p710-02 ) від 27.03.2002 )
актів Кабінету Міністрів України;
правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Ці питання розглядаються за зверненнями: Президента України; не менш як сорока п'яти народних депутатів України; Верховного Суду України; Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
2) офіційне тлумачення Конституції України та законів України.
З питань, передбачених цією статтею, Конституційний Суд України ухвалює рішення, які є обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені. ( Офіційне тлумачення положень частини другої статті 150 див. в Рішенні Конституційного Суду N 15-рп/2000 ( v015p710-00 ) від 14.12.2000 )
Стаття 151. Конституційний Суд України за зверненням Президента України або Кабінету Міністрів України дає висновки про відповідність Конституції України чинних міжнародних договорів України або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов'язковість.
За зверненням Верховної Ради України Конституційний Суд України дає висновок щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.
Стаття 152. Закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.
Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Матеріальна чи моральна шкода, завдана фізичним або юридичним особам актами і діями, що визнані неконституційними, відшкодовується державою у встановленому законом порядку.
Стаття 153. Порядок організації і діяльності Конституційного Суду України, процедура розгляду ним справ визначаються законом.

Добавлено (20.04.2007, 17:04)
---------------------------------------------
Статтю 148 пропоную викласти в такій редакції:
Конституційний Суд України складається з вісімнадцяти суддів Конституційного Суду України
Судді Конституційного Суду України обираються за 18 мажоритарними виборчими округами шляхом вільного волевиявлення громадян України, які досягли на день їх проведення вісімнадцяти років. Не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними.
Кандидатом в Судді Конституційного Суду України може бути громадянин України, який на день призначення досяг тридцяти п"яти років, має вищу юридичну освіту і стаж безпосередньох роботи в судах України не менш як десять років, проживає в Україні протягом останніх двадцяти років та володіє державною мовою та зібрав на свою підтримку у відповідному виборчому округу не менше як 10 % підписів громадян, які мають право голосу.
Суддя Конституційного Суду України обирається на десять років.
Голова Конституційного Суду України обирається на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України зі складу суддів Конституційного Суду України шляхом таємного голосування лише на один дворічний термін.

Статтю 149 викласти в такій редакції:
На суддів Конституційного Суду України поширюються гарантії незалежності та недоторканності, держава гарантує їм безпеку та униможливлює будь-які види тиску на них.
Позбавлення мандату Судді Конституційного Суду України можливе лише у випадках:
1. Набуття чинності обвинувачувального вироку Верховного Суду України, щодо вчинення Суддею кримінального злочину.
2. Складання повноважень за власним бажанням.
3. Смерті Судді.
По досегненню Суддею пенсійного віку, передбаченого чинним законодавством, Суддя отримує всі ті ж гарантії соціального захисту, що й чинні Судді Конституційного Суду України.

Добавлено (21.04.2007, 07:51)
---------------------------------------------
Статтю 150 викласти в такій редакції:
До повноважень Конституційного Суду України належить:
1) вирішення питань про відповідність Конституції України (конституційність):
законів та інших правових актів Верховної Ради України;
актів Президента України;
актів Кабінету Міністрів України;
правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
актів обласних рад;
актів Київської та Севастопольської міських рад.
Ці питання розглядаються за зверненнями: Президента України; не менш як дев'яноста народних депутатів України; Верховного Суду України; Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Верховної Ради Автономної Республіки Крим; обласних рад; Київської та Севастопольської міських рад.
2) офіційне тлумачення Конституції України та законів України.
З питань, передбачених цією статтею, Конституційний Суд України ухвалює рішення, які є обов'язковими до виконання на території України, остаточними і не можуть бути оскаржені, з моменту винесення рішення Конституційним Судом, щодо неконституційності актів органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування - вони втрачають чинність як повністю так і в частинах, які визнані неконституційними.
3) призначення членів Центральної Виборчої Комісії України за поданням Президента України та Верховної Ради України.

 
Форум » ФОРУМ » Пишем Конституцію України разом » Р о з д і л XII КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Copyright MyCorp © 2006 Бесплатный хостинг uCoz
Украински й портАл

ERA.COM.UA
ин тернет портал
  New online pharmacy

Our online pharmacy is the perfect resource for people to get their drugs without any hassles or awkwardness.

We work hard to make sure you save money every time you shop with us. At our online store, you pay less and get more.

http://www.newpharmacy.org

ZENEGRA - Generic Sildenafil Citrate is an effective treatment for ED regardless of the cause or duration of the problem or the age of the patient. This section takes you through how ZENEGRA works, its side effects and the dosage that is right for you. Always consult your doctor for the right dosage